Janika Photography | “Zlatá hodinka”
16123
post-template-default,single,single-post,postid-16123,single-format-gallery,ajax_fade,page_not_loaded,, vertical_menu_transparency vertical_menu_transparency_on,qode_grid_1300,qode-theme-ver-14,qode-theme-starflix,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

“Zlatá hodinka”

“Zlatá hodinka”

Čo znamená pojem Zlatá hodinka?

Nebudem hovoriť o najkúzelnejšom zážitku tesne po pôrode, keď si mamina privinie ešte lepkavé bábätko, tesne po tom ako príde na tento svet 🙂 ale o magickej fotografickej hodinke – prvej a poslednej hodine slnečného svitu.  Nebojím sa povedať, že sú to najkrajšie hodiny zo všetkých dvadsiatich štyroch – všetkých , čo môže deň mať.  Vtedy svetlo  dokáže fotografii dať to, čo nikdy inokedy nedokáže.

Slnko sa v tomto čase nachádza veľmi nízko nad horizontom , svetlo je mäkkšie, a má  lichotivé teplé odtiene.  Modré svetlo je rozptýlené a svetlo zo slnka sa javí ako zlaté. a práve toto svetlo je ideálne !!! aj na  nafotenie rodinných, či detských fotiek. Mnoho z Vás mi píše, že v tom čase už detičky zvyknú spať, hlavne v lete, keď je deň dlhý . Ale ak uprednostňujete fotky v exteriéri, tento jeden deň urobte výnimku a detičkám predĺžte večierku 🙂 Stojí to za to… Odmenou Vám budú jemné, slnkom zaliate fotky, pri ktorých stratíte dych.