Informácie k rodinnému a tehotenskému foteniu

Dĺžka fotenia

Je spravidla hodinu. Za niekoľko rokov fotografovania som zistila, že deti fotenie dlhšie než hodinu nebaví, neudržia pozornosť a nechcú spolupracovať, ak je fotenie dlhšie. Dospelí sú väčšinou disciplinovaní, takže do hodiny je taktiež všetko nafotené.

Objednávka

Na fotenie sa objednáva telefonicky, - 0940 800 648, mailom, alebo správou cez FB či Insta. Kontaktujte ma aspoň 4 - 6 týždňov pred plánovaným fotením.

Čo na seba

Na fotenie odporúčam farebne sa zladiť. Pre interiér sú ideálne jemné odtiene - biele, naturálne, v maximálne dvoch farbách. Môj štýl fotenia je jednoduchý, čistý a nadčasový - nepoužívam veľa hračiek, či doplnkov na fotenie - chcem zachytiť vás ako rodinu pri mojkaní, šteklení, jašení sa... bez zbytočných rušivých elementov. Je vhodné eliminovať nápisy na oblečení a divokú potlač. Voľte skôr niečo jednoduchšie, jemnejšie, jednofarebné so zaujímavou textúrou - aby ste na fotografiách vynikli vy a vaše deti a nie váš odev. Ak fotíme v štúdiu, krásne kombinácie sú tie najjednoduchšie - pre ženy jednoduché ležérne šaty, biela ležérna košeľa, blúzka, tielko, tričko, aj vyťahaný sveter má svoje čaro :) Muži dobre vyzerajú v bielych alebo svetlošedých tričkách. V jednoduchosti je krása a to platí ako pre dospelých, tak aj pre tých najmenších. Pre detičky menšie ako 2 roky by som volila jednoduché biele body, často ich fotím aj polonahých len v plienočke. Ak fotíme v prírode, nebojte sa farieb, ale opäť platí pravidlo 2-3 farby max s elimináciou flitrov, nápisov, divokých vzorov či potlače. Káro, bodky a prúžky sú OK. 

Rodinné fotenie
Tehotenské fotenie

Pózovanie

Milujem zachytávať emócie, tie, ktoré sú medzi vami, nie tie, ktoré vykúzlite s vytočenou hlavou foťák. Pre mňa je najkrajšie, keď ste sami sebou, keď sa počas fotenia venujete práve jeden druhému a vaším deťom. Tak ako reakciami, či úsmevmi, práve tak aj pohľadom. Ja vám pomôžem s pózami, v ktorých budete vyzerať celistvo a pekne ako rodinka, no zvyšok už nechám na vás. Bláznite sa, túľte sa, šteklite sa, čítajte si spolu... robte čokoľvek, čo je vám blízke. Len tak zachytím to pravé, nefalšované... čo je medzi vami :)

Aké sú vhodné obdobia na fotenie detičiek?

Bábätká majú niekoľko úžasných období -ako čerství novorodenci, potom nasleduje obdobie okolo 3mesiacov, kde sa prejavujú prvé spontánne úsmevy a bábätko nám krásne reaguje na rôzne podnety. Medzi cca 6-9mesiacom je obdobie, kedy bábätko už samostatne sedí, ale ešte nelozí - je to jedno z najroztomilejších období, ktoré určite rodičom odporúčam zachytiť. No a nakoniec ako 1- ročný človiečik.

 

Tehotenské fotenie je ideálne medzi 30-36 týždňom tehotenstva.

SLEDUJTE MA NA INSTAGRAME

@janikaphoto

Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke Janika Photography. Viac informácii