Informácie k novorodeneckému foteniu

Najideálnejší čas na fotenie je medzi 5. -14. dňom po pôrode. Ak sa rozhodnete pre lifestylové fotenie, vtedy je možné fotiť aj neskôr, keďže pri takomto fotení sa nerobia štylizované fotografie, pri ktorých je nutne, aby bábätko spalo. Staršie ako 2-týždňové bábätka je ťažšie ukľudniť, a správne napolohovať, už nie sú tak spavé a reagujú podráždene na polohovanie ci prezliekanie. Novorodenecké fotenie prebieha u mňa v ateliéri v Batizovciach v doobedných hodinách. Adresu nájdete v sekcii kontakt.

Objednávka fotenia

Ak máte záujem o novorodenecké fotenie, kontaktujte ma už počas tehotenstva, najneskôr z pôrodnice, keď je bábätko na svete a je všetko v poriadku. Vtedy dohodneme presný dátum a čas fotenia tak, aby sme všetko stihli ideálne do 10teho dňa od narodenia.

Predpríprava

Keďže chceme bábätko počas fotenia ideálne spavé, udržte ho prosím hore pred fotením, ak je to možné. Pozor na stravu, snažte sa nekonzumovať veci ktoré by spôsobili bábätku bolesti bruška, vetry, odporúčam taktiež eliminovať kávu v deň fotenia. Ak je to možné, nakojte ho u mňa predtým ako začneme, nie doma. Keďže bábätko budeme vyzliekať, prosím, oblečte ho do oblečenia, ktoré sa ľahko vyzlieka.

Inšpirácia a dĺžka fotenia

Replikovať fotku iného fotografa, preto že sa Vám páči - to nerobím. Mám svoj štýl fotenia, ktorý je jednoduchý, bez zbytočných rušivých rekvizít. Fotím autenticky, naturálne, neštylizujem bábätka do im neprirodzených polôh. Každé bábätko je iné a jedinečné, jedno môže ísť do niektorej z polôh úplne jednoducho, pre druhé by to mohlo byť obtiažnejšie. A každé bábätko je iné, jedno prespí celé fotenie, iné zas oko nezažmúri. Preto fotenie prispôsobujem hlavne jemu. Fotenie trvá cca 2 hodiny, no stane sa, ak je bábo nepokojné, že sa fotenie môže predĺžiť z dôvodu tíšenia a uspávania bábätka.

Novorodenecké fotenie
Novorodenecké fotenie

Rekvizity

Nepoužívam. Mám svoj vlastný štýl fotenia a vybavenie na to potrebné, preto si nemusíte žiadne nosiť.

Príprava na fotenie

Oblečte bábätko do jednoduchého bieleho bodinka (jeho najspodnejšia vrstva oblečenia).

DONESTE SI:
• jednorázové prebaľovacie podložky
• mliečko alebo príkrm
• náhradné plienky
• vlhčené obrúsky
• cumlík - pomôže pri fotení
• oblečenie na prezlečenie v prípade nehody (aj pre mamku a ocka)
• sáčky na špinavé plienočky
• malý snack ak by ste vyhladli

Čo na seba?

Niečo jemné, naturálne, ak fotíme celú rodinku - farebne sa zlaďte - jemné tóny a maximálne 2 farby a jej odtiene. Pribaľte si prosím na tento záber niečo ideálne bledších farieb - bielou, šedou, alebo čiernou nepokazíte nič. Stále platí, že v jednoduchosti je krása  - jednoduché šaty, blúzka, tielko, tričko, bez nápisov či potlače.

SLEDUJTE MA NA INSTAGRAME

@janikaphoto

Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke Janika Photography. Viac informácii