Janika Photography | Informácie o foteniach
15599
page-template-default,page,page-id-15599,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-14,qode-theme-starflix,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Podrobné informácie pre zákazníkov

Typy fotení

  • novorodenci – prebieha od 5 do 14 dní od narodenia, výnimočne do 3 týždňov veku. Bábätka do 14 dní sú spavé a dobre sa s nimi pracuje, neruší ich častejšie prezliekanie a polohovanie.  Fotenie netrvá tak dlho ako fotenie už s 3 – týždňovým bábätkom, ktoré už viac vníma a ťažšie sa uspáva.
  • detské od veku, kedy bábätko už „pasie koníky“ … je to vek kedy už pekne reaguje na podnety. Najlepšie obdobie na fotenie je cca 9 – 10 mesiac, kde už sedí ale ešte nechodí, teda ďaleko neutečie . Fotenie detí nad 1 rok je už náročnejšie na udržanie pozornosti a pri niektorých deťoch je vhodnejšie fotenie v exteriéri.
  • rodinné  interiérové alebo exteriérové fotenia, pri väčších rodinách je ideálnejší exteriér.
  • páry/rande  interiérové alebo exteriérové fotenia
  • tehotenské ideálne je fotiť medzi 32tt a36tt, interiérové alebo exteriérové fotenia.
  • svadobné  – informácie na vyžiadanie

Objednávky na fotenie

Objednávky na fotenie prijímam telefonicky, alebo správou cez FB, či mail. Ak sa nemôžte dovolať, stačí poslať SMS, zavolám späť. Ak sa objednávate cez mail alebo správu cez FB, najneskôr do 24 hodín Vás budem kontaktovať.

Objednávka je záväzná, ak sa dohodneme na danom termíne. Ak nebude z Vašej strany navrhnutý termín potvrdený do dvoch dní, bude ponúknutý ďalším záujemcom.

Objednávajte sa prosím včas, momentálne ja čakacia doba cca 4 týždne. Môže sa stať, že sa uvoľní skorší termín, informácia je vždy zverejnená na FB stránke.

Fotografujem cez pracovné dni (newborn dopoludnia, ostatné fotenia popoludní či podvečer), a 1 víkend v mesiaci.

Dlzka fotenia

Je spravidla  hodinu. Za niekoľko rokov fotografovania som zistila, že deti fotenie dlhšie než hodinu nebaví, neudržia pozornosť a nechcú spolupracovať, ak je fotenie dlhšie. Dospelí sú väčšinou disciplinovaní, takže do hodiny je taktiež všetko nafotené.

Rekvizity na fotenie

Mám. Pre bábätka na fotenie newborn mám všetko čo potrebujeme, mám rada jednoduchý štýl fotenia, takže prekombinované  oblečenia nečakajte. Nič nemusíte nosiť, maximálne biele body pre bábätko, náhradné plienky, UM ak nedojčite, deku a cumlík. Cumlík používam v nevyhnutných prípadoch, keď bábätko potrebuje zaspať a nedarí sa mu. Aby sa fotenie zbytočne nepredlžovalo a netrápila som Vás tak skoro po pôrode.

Pre dievčatá mám čelenky, pre chlapcov klobúky, drevené čísla 1 a 2 pri narodeninových foteniach… Ak si chcete priniesť vlastnú tortu, nemám s tým problém.

Oblečenie

Ako na exteriérové, tak aj na interiérové fotenie odporúčam oblečenie v jemných farbách , tričká bez nápisov a veľkých obrázkov – veľmi to ruší dojem výslednej fotografie. Ak sa fotí celá rodina, nie je na škodu oblečenie zladiť. Nie je nutné, aby ste prišli v identických tričkách,  stačí zladiť doplnky. Veľmi sa hodia vzory, či už bodky, pásiky, káro a podobne.

Pri fotení je možné prezliecť sa. Zoberte teda viac oblečenia pre seba aj pre deti, nie však príliš, časte prezliekanie deti nebaví a strácajú záujem sa fotografovať. Zoberte si však oblečenie, v ktorom sa cítite pohodlne a ktoré sa vám na sebe páči.

Spracovanie fotografií

V priebehu fotenia nafotím cca 150 – 200 záberov. Do dvoch dní od fotenia vám príde v správe náhľad nafotených fotografií. Z týchto záberov si vyberáte tie, ktoré chcete upraviť.  Čím skôr pošlete výber , tým skôr budete mať fotky spracované. Doba archivácie všetkých, aj neupravených fotografii je 2 mesiace.

Doba dodania je cca 4 týždne od poslania výberu ( nie od fotenia!).  Doba dodania sa môže predĺžiť v závislosti od mojej vyťaženosti či zdravotného stavu. Minimálny počet upravených fotografii je 15. V momente, keď sú fotografie upravené Vám príde správa, že sú pripravené k vyzdvihnutiu. Môžete si pre nich prísť osobne, po dohode ich môžem poslať aj poštou.

Je možná aj prednostná úprava fotografii – do  48 hodín od poslania výberu za poplatok 30€.

Fotografie odovzdávam v jpg formáte na potlačenom CD v dvoch súboroch. V priečinku „Fotky na tlač“ nájdete fotky vo vysokom rozlíšení, vhodné aj na veľkoformátovú tlač , v priečinku „Fotky na web“ nájdete fotky v zmenšenom rozlíšení, vhodnom na webovú prezentáciu. Všetky fotografie sú vo farebnom aj čiernobielom prevedení a bez môjho loga.  Fotografie sú vo formáte 2:3, a teda sú vhodné na tlač vo veľkostiach 10x15cm, 13x19cm, 20×30 cm atd.

Minimálny počet vybraných fotografií je 15. Ak si vyberiete k úprave viac fotiek, doplatok je podľa aktuálneho cenníka.

Neupravené fotografie neposkytujem !!!

Tlač fotografií

Fotografie odovzdávam aj v tlačenej podobe v rozmere 13x18cm. Je to mix farebných a ČB fotiek podľa môjho uváženia. Minimálny počet tlačených fotografií je 15.

V prípade dotlače je cena rozmeru 13×18 cm – 1€/1ks, rozmer A4 – 4€.

Po dohode je možná tlač fotoobrazov na plátno, drevo a kappa dosku.

Úpravy fotografií

Úpravy robím podľa možnosti čo najprirodzenejšie. Pri rodinnom fotení robím základnú retuš – odstránenie vyrážok, škrabancov, modrín, ľahko zjemním vrásky. Pri portrétnom fotení upravujem pleť, zjemňujem vrásky, prípadne poupravím partie – vždy tak, aby šlo o nepatrné zmeny a aby ste vyzerali prirodzene. Ak si želáte akúkoľvek retuš naviac než je v rámci fotenia – zúženie telesných partií, úprava vlasov, zubov,  oprava líčenia a podobne, účtujem poplatok 20 – 50 € navyše-  podľa rozsahu požadovaných úprav.

Doporučujem, pokúste sa prísť na fotenie už upravená od profesionálnej vizážistky. Fotografie pôsobia výrazne lepším dojmom, ak je žena pekne a profesionálne nalíčená.

Reklamácie fotografií

Reklamácie je možné uplatniť maximálne do dvoch mesiacov od prevzatia vyhotovenej zákazky – to je doba, po ktorú archivujem vaše fotografie v RAW formáte a teda sa dá s fotkami ešte čokoľvek urobiť. Po uplynutí tejto doby už archivujem iba upravené fotografie a to po dobu jedného roka od fotografovania.

Ako reklamáciu bohužiaľ neuznávam nespokojnosť s vlastným vzhľadom, nalíčením od Vami vybranej vizážistky, s účesom a oblečením. Pri úpravách nemením pozadie a tiež nedorábam osoby z Vami dodaných fotiek ak sa spoločného fotenia nemohli zúčastniť.

Pamätajte, že si ma vyberáte preto, akým štýlom fotím a aké konečné fotky odovzdávam. Nie je mojím cieľom odovzdať Vám fotky na ktorých si nie ste podobní.  Ak také fotky chcete, nájdite si radšej iného fotografa.

Archivácia fotografií

Fotky archivujem po dobu dvoch mesiacov od odovzdania – vo formáte RAW aj JPG, kvôli prípadným reklamáciám. Po dobu jedného roka od fotografovania uchovávam len upravované fotografie.

Darčekové poukážky

DP je možné zakúpiť v dvoch variantách – v balíčku 15 fotiek alebo v balíčku 25 fotiek. Poukazy posielam poštou  prípadne mailom. Doba platnosti poukazu je pol roka od vystavenia. Objednanie na fotenie je potrebné minimálne 6 týždňov pred uplynutím platnosti, vzhľadom na dlhšie objednávacie lehoty. V prípade, že sa na fotenie neobjednáte minimálne tri týždne pred koncom platnosti, môže sa stať, že Vás už nebudem môcť objednať a poukaz prepadne. Myslite na to prosím.

Ďalšie informácie

Ak sa na fotenie nedostavíte bez toho, aby ste zavolali či napísali, nečakajte odo mňa náhradný termín. Môže sa čokoľvek stať a vždy mám pre posunutie termínu pochopenie. Ak viete, že na fotenie budete meškať a nedáte mi to vedieť, ukracujete sa o čas fotenia počas ktorého ste meškali.

Neručím za spoluprácu všetkých členov rodiny a v prípade že sa nepodarí v časovom priestore vyhradenom pre Váš termín nafotiť dostatočný počet kvalitných fotografií nie je to moja chyba a nemá za dôsledok žiadať zníženie finančného ohodnotenia podľa danej zákazky.

Pri rodinných foteniach preferujem fotenie v exteriéri.

Všetky fotografie sú predmetom autorského práva a majetkom fotografa a nesmú byt použité na akýkoľvek komerčný účel, propagáciu či predaj tretej strane bez predchádzajúceho písomného súhlasu autora.

Fotografované osoby môzu pouzit fotografie pre svoju nekomercnú osobnú propagáciu.