Kedy počas dňa je najideálnejšie fotiť v exteriéri

Samozrejme, môže sa fotiť kedykoľvek počas dňa, ale ak si dohodnete termín v zlatej hodinke, fotky budú o niečo kúzelnejšie.

V skutočnosti nie je jedna, ale dve... magické fotografické hodinky... doba okolo úsvitu a západu slnka. Nebojím sa povedať, že sú to najkrajšie hodiny zo všetkých dvadsiatich štyroch – všetkých, čo môže deň mať. Vtedy svetlo dokáže fotografii dať to, čo nikdy inokedy nedokáže.

Slnko sa v tomto čase nachádza veľmi nízko nad horizontom, svetlo je mäkkšie, a má lichotivé teplé odtiene. Modré svetlo je rozptýlené a svetlo zo slnka sa javí ako zlaté. a práve toto svetlo je ideálne !!! aj na nafotenie rodinných, či detských fotiek. Mnoho z Vás mi píše, že v tom čase už detičky zvyknú spať, hlavne v lete, keď je deň dlhý . Ale ak uprednostňujete fotky v exteriéri, tento jeden deň urobte výnimku a detičkám predĺžte večierku :) Stojí to za to… Odmenou Vám budú jemné, slnkom zaliate fotky, pri ktorých stratíte dych.

Fotenie v exteriéri - zlatá hodinka
Fotenie v exteriéri - zlatá hodinka

Fotím v okolí Batizoviec, mám tu už vytypované “moje” miestečka, ktoré sa mi na tento typ fotenia hodia. Samozrejme všetko závisí od počasia, v prípade nepriaznivého počasia si termín operatívne preložíme, budeme pred fotením v kontakte.

Veľa z Vás si nevie rady s tým, čo si obliecť. Tu nájdete inšpirácie, čo na seba.

Ísť späť

SLEDUJTE MA NA INSTAGRAME

@janikaphoto

Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke Janika Photography. Viac informácii