Detské fotografie – Prečo sú dôležité???

Počúvate to stále, a je to pravda. Vaše dieťa vyrastie veľmi rýchlo. Hlavne v prvom roku života je jeho vývoj najmarkantnejší.

Keď si ho prinesiete domov, je tak krehké… a v priebehu 12 mesiacov sa naučí také množstvo vecí… pretáčať sa, neskôr štvornožkovať a ani sa nenazdáte a na prechádzke cupitá pred Vami.

Detské fotky sú dôležité, aby ste si zapamätali všetky tieto neuveriteľné momenty, ktoré tak rýchlo miznú v čase.

Ale prečo práve profesionálne fotografie ??

Fotky bábätka, ktoré máte z jeho prvého roku života sa nepochybne stanú pre Vás najhodnotnejšie. A práve táto dôležitosť je kľúčová, prečo si zaobstarať profesionálne fotografie aspoň niektorých momentov. Profi fotografi jednoducho vedia ako zachytiť to najkrajšie na Vašom bábätku. Ako použiť svetlo , aký uhol zvoliť, do akej polohy ho dať, aby vynikli všetky detaily…

 

Detské fotografie
Detské fotografie

Okrem toho, ak si zvolíte profi fotografa, konečne budete na snímkach aj vy, a bude zachytená výnimočnosť Vášho puta. A po rokoch sa na nich znova uvidíte, to že ste boli spolu , prítomní v každom okamihu. A takéto fotografie určite budú visieť na stenách vo Vašom dome :) Investujete nielen do fotografií Vášho bábätka , ale investujete aj do hodnotných spomienok zachytených v čase.

Aký je najlepší vek na fotografovanie?

Deti sa neustále menia, preto je dôležite vedieť, aký vek je ideálny na zachytenie jeho vývoja.

Novorodenci – prvé dva týždne jeho veku zmiznú rýchlo ako hmla a preto zachytiť tieto okamžiky, nežnosť a krehkosť malého bábätka bude po čase na nezaplatenie. Fotky Vám pripomenú všetky detaily , všetko , čo bolo také úžasné a nové.

3 – 5 MESIACOV – Bábätko sa už pretáča, reaguje na očný kontakt, “pasie koníky”, prípadne si dáva nôžky do pusy... V tomto období ale nevznikne toľko rôznorodých fotiek ako pri starších deťoch, predsa len, bábätká "len" ležia, poprípade vedia byť "na brušku"... v tomto smere sme dosť limitovaní. V tomto období zvyknem častejšie fotiť bábätká v naručí rodičov.

 

7-12 MESIACOV – To je obdobie, keď už je vidieť osobnosť bábätka, už sedí, lezie, vie zatlieskať, reaguje na podnety… tento vek je naozaj rozkošný a pre väčšinu fotografov najobľúbenejší. Bábätka v tomto veku sa neuveriteľne rýchlo učia nové veci – majú prvé pokusy s lozením a sedením za sebou, tlieskajú, ukazujú, smejú s, všetko nové ich zaujíma, ateliér je pre nich nové , nepreskúmané miesto a veľakrát je ich výraz na nezaplatenie :) Veľký foťák ich niekedy úplne zmrazí a na svete je kopa krásnych okatých fotiek. Objavujú svoje nožičky… znie to možno čudne, ale práve chytanie nožičiek, dávanie ich do pusy je niečo, čo je úplne nádherné zachytiť. A to, že vo väčšine prípadov ešte nevedia chodiť je len plus, pretože neujdú zo záberu.

Deti staršie ako 1 rok je ideálne fotiť v exteriéri, kde majú voľnosť a veľakrát vzniknú nádherné fotky.

Detské fotografie

Ísť späť

SLEDUJTE MA NA INSTAGRAME

@janikaphoto

Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke Janika Photography. Viac informácii