Ako sa pripraviť na rodinné fotenie a čo si obliecť

Máte stres z fotenia, neviete čo Vás čaká a neviete čo si obliecť?

Úplne najdôležitejšie je, nechajte stres doma. Prineste si len dobrú náladu a úsmev. Fotenie je predsa zábava, a ja Vas chcem pri to zachytiť mojím objektívom. Ako sa máte radi, ako sa objímate s deťmi, ako sa naháňate, trháte kvety, staviate vežu, či vyhadzujete špuntov do vzduchu... Tieto emócie stojí za to zachytiť, nie kŕčovité pózy. Na nich budete aj po rokoch spomínať.
Buďte uvoľnení a trošku sa odviažte s deťmi. Pri deťoch je veľmi dôležité, aby ich fotenie bavilo, žiadne nesmieš, musíš, poslúchaj... Deti tým len znechutíte. Skúste ich zaujať, rozveseliť, priviesť na iné myšlienky.

Niekedy je fajn mať po ruke niečo na pitie či malý snack pre deti. Fotenie síce trvá cca hodinku, ale nefotí sa celý čas, takže počas pauzy sa Vám to bude hodiť.

Rodinné fotenie
Rodinné fotenie

Ak chcete mať pekné fotografie, dajte si záležať na výbere oblečenia. Zlaďte sa do podobných farieb. Často je dobré mať nejaký vzor, ci materiál, ktorý Vás bude spájať.
Maminy - oblečte sa žensky - šaty, dlhé sukne, či tuniky, v chladnejších mesiacoch dlhé svetre vyzerajú na fotkách veľmi dobre. Čo určite neobliekať - legíny!!! Veľa robí kvalitný make-up a upravené vlasy.
Tatovia - viem , že niektorí to vyslovene pretrpia, lebo v 90% fotenie vymyslí manželka. Dajte si rifle, tričko, ci polokošeľu alebo sveter... tepláky a vyťahané tričko nechajte doma.
Deti - hlavne nepreplácať. V jednoduchosti je čaro. Dievčence môžu mať šaty či sukničky, chlapci tričká bez nápisov a obrázkov. Doplnky ako klobúky, čiapky, šatky sú vítané.

Ísť späť

SLEDUJTE MA NA INSTAGRAME

@janikaphoto

Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke Janika Photography. Viac informácii