Ako pripraviť deti na fotenie

Priatelia, možno máte zarezervované fotenie u mňa, alebo u iného fotografa, a bojíte sa ako ho zvládnu Vaše deti. Predsa len, investujete do fotenia nemálo peňazí, a chcete skvelé fotky... Uplakané, hanblivé či oduté deti na nich nechcete vidieť. Mám pre Vás pár tipov, ako deti na to pripraviť.

1. V prvom rade si prečítajte príspevok o tom, aké oblečenie je najvhodnejšie. Nájdete ho TU. Verte mi, deti zobrať z futbalového tréningu bez toho aby sa prezliekli nie je dobrý nápad. Ocinove tričko s reklamou na najlepšie východniarske pivo tiež nechajte doma, a maminy, hlavne vy, ktoré čakáte bábätko, legíny nieeee!!!!

2. Verte fotografovi, ktorého si vyberiete. Ja mám rada uvoľnené fotky, žiadne strašné pózovacie fotenie to nebude. Takéto fotenie Vám dáva priestor sa uvoľniť a zbaviť sa dokonalosti. Mojou úlohou nie je dosiahnuť, aby ste vyzerali perfektne, alebo aby sa Vaše deti správali ako roboty a vystreto sedeli na stoličke s úsmevom na perách. Mojou úlohou je ukázať Vám, že Vaše deti sú úplne dokonalé presne také , aké sú. Za ostatných 6 rokov, každý rok vyfotím viac ako 150 rodín , a takmer každé dieťa mi umožnilo ho zachytiť a urobiť krásne fotky.

 

Rodinné a detské fotenie
Rodinné a detské fotenie

3. Povedzte deťom , čo ich čaká. Povedzte im, že to bude celkom sranda. Že to vôbec nebude žiadna nuda. Moje fotenia trvajú v priemere trištvrte hodinu, až hodinu, takže to ani nebude dlho trvať.

4. Ukážte im Vaše fotky, či už v albume alebo v mobile, efekt je rovnaký. Deti majú radi svoje fotky, radi sa na seba pozerajú. Ak budú vedieť, čo bude výsledkom, že to bude séria pekných , vo veľa prípadoch zábavných fotografií, prejavia viac nadšenia.

5. Nepríďťe hladní a unavení. Viem, niekedy je to komplikované, ale skúste zabezpečiť, aby si dieťa pred fotením, oddýchlo, alebo zdriemlo. Nemajte pred fotením nabitý program. S hladnými a unavenými deťmi nie je jednoduché pracovať.

6. Za dobrú spoluprácu im sľúbte nejakú odmenu. Napríklad že pôjdete po fotení spolu do kina, alebo na pizzu či na zmrzlinu. Urobte si rodinný deň.

Budem sa na Vás tešiť!

Ísť späť

SLEDUJTE MA NA INSTAGRAME

@janikaphoto

Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke Janika Photography. Viac informácii